Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларування доходів громадян та право на податкову знижку

опубліковано 10 листопада 2023 о 14:27

Менська ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадує, що актуальним питанням для громадян залишається можливість отримання податкової знижки за витрати, здійснені у минулому році. Це, наприклад, витрати на: навчання у державних учбових закладах, іпотеку, репродуктивні технології, витрати на оренду житла та інше.

Платники податків мають змогу повернути частину коштів у вигляді податкової знижки у разі:

-понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 Кодексу, якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією;

-отримання доходу у вигляді заробітної плати та якщо фізична особа має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резидент – фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті;

-використання права на нарахування податкової знижки застосовується лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк. Так, декларація подається до 31 грудня року, наступного за звітним року.

Декларацію про майновий стан і доходи та копії підтверджуючих документів платники можуть подати особисто чи по дорученню іншою особою, а також віддалено, скориставшись зручним сервісом податкової служби «Електронний кабінет платника» за наявності кваліфікованого електронного підпису, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі, самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.