Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Протягом грудня 2022 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів майже 1,8 млрд гривень

опубліковано 10 січня 2023 о 15:53

Своєчасною та повною сплатою податків підтримують країну платники Чернігівщини. Тільки у грудні 2022 року до бюджетів усіх рівнів юридичними та фізичними особами сплачено понад 1,8 млрд грн податків та зборів, що на 22 відс. або на 332 млн грн більше, ніж у грудні 2021 року. Відповідно до листопада 2022 року надходження зросли на 3,7 відс. (+66 млн грн).

З цих коштів до державного бюджету спрямовано 613 млн грн, що становить 33 відс. загальної суми надходжень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 1,2 млрд грн податків та зборів (67 відс.). У порівнянні з груднем 2021 року надходження до місцевих бюджетів збільшились на 50,6 відс. (+413 млн грн). Внаслідок цього територіальні громади та обласний бюджет отримали додаткові кошти для реалізації своїх повноважень та відновлення інфраструктури.

Основну суму доходів місцевого бюджету (82 відс.) сформовано за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1 млрд грн (на 57 відс. або на 366 млн грн більше, ніж у грудні 2021 року). Також приріст до надходжень відповідного періоду минулого року спостерігається по податку на майно (більше у 1,4 рази), єдиному податку (+13 відс.), акцизному податку від реалізації підакцизних товарів (+18 відс.).

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у грудні сплачено 1,2 млрд грн, чим забезпечено приріст надходжень порівняно з минулорічними на 70 відс. або на 490 млн гривень.

Виконання свого громадянського обов’язку платниками щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску сприяє підвищенню обороноздатності країни, дозволяє профінансувати у повному обсязі виплату пенсій, зарплат, соціальної допомоги, а також направити кошти на відновлення інфраструктури та житлового фонду.

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує всім сумлінним платникам, які, не зважаючи на складний воєнний час, вчасно сплачують податки та збори.