Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У 2022 році місцеві бюджети Чернігівщини отримали 9,2 млрд гривень податків та зборів

опубліковано 30 січня 2023 о 14:55

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за 2022 рік надійшло понад 9,2 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 23,4 відс. більше за факт надходжень попереднього року (1,7 млрд грн). 

Найбільшу частку у загальній сумі (76 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 7 млрд грн. Порівняно з минулорічним фактом сума податку збільшилась на 2,1 млрд гривень або на 42,4 відсотки. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку. Так, сума сплаченого податку з доходів у вигляді заробітної плати залишилась майже на рівні минулого року, водночас сума податку з грошового забезпечення військовослужбовців збільшилась практично у шість разів.

Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 848 млн грн (9 відс. доходів місцевих бюджетів), що на 17,9 відс. менше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 908 млн грн (9,9 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), або на 8,3 відс. менше ніж у минулому році. Зменшення надходжень по цих податках зумовлене внесенням змін до законодавства щодо звільнення від їх сплати окремих категорій платників в умовах дії воєнного стану.

Решта податків і зборів у загальній сумі становить трохи більше 5 відс.: податку на прибуток сплачено 86 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 163 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 190 млн грн, екологічного податку – 11 млн гривень.  

Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери оборони, державного управління, освіти та охорони здоров’я (47 відс. загальної суми або 4,3 млрд грн). Також значні суми сплатили сільськогосподарські (15 відс. або 1,4 млрд грн) та промислові підприємства (11 відс. або 1,0 млрд грн). Від громадян надійшло 882 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (10 відс. загальної суми).

Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 498 млн грн (5,4 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 340 млн грн (4 відс.), лісового господарства – 170 млн грн (2 відс.), будівництва – 69 млн грн (1 відс.).