Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Срібнянське ДПі: Первинна реєстрація платника

опубліковано 15 липня 2021 о 08:43

Реєстрація суб’єктом підприємницької діяльності покладає певну відповідальність на громадянина. Незнання закону не звільняє громадянина від відповідальності за його порушення.

Що треба знати новоствореному підприємцю – йшлося під час зустрічі начальника Срібнянської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмили Лисач та фахівців інспекції з новоствореними підприємцями.

Новоствореним підприємцям наголошено, що є дві системи оподаткування – загальна система оподаткування та спрощена система оподаткування або єдиний податок.

Загальна система оподаткування та єдиний податок передбачають різні звіти та різні платежі до бюджету. Подання звітності та сплата податків при переході з однієї системи на іншу має свої особливості.

Якщо підприємець зареєструвався в середині місяця? Стати платником єдиного податку  (перша та друга групи) підприємець має право  з першого числа наступного місяця після державної реєстрації при поданні заяви до закінчення місяця, в якому відбулась реєстрація.

Якщо підприємець обирає третю групу та подав заяву на єдиний податок протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації, він вважається єдинником з дати цієї самої державної реєстрації.

Якщо новостворений підприємець пропускає строки на подання заяви, встановлені пунктом 298.1.2 Податкового кодексу - автоматично опиняється на загальній системі оподаткування. Перейти на єдиний податок такий підприємець зможе лише подавши заяву не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу відповідно до пункту 298.1.4.

На якій системі оподаткування перебуває підприємець з моменту державної реєстрації до моменту набуття статусу платника єдиного податку? Перебуває на загальній системі оподаткування. За період з моменту реєстрації підприємцем всередині місяця до дати реєстрації платником єдиного податку - треба подавати квартальну декларацію про майновий стан та доходи (оскільки підприємець певний проміжок часу, хоч і дуже маленький, перебуває на загальній системі, він повинен відзвітуватись за цей період в якості загальносистемника, згідно пункту 177.5.2 Податкового кодексу.

Чи необхідно вести облік? Для платників єдиного податку та загальносистемників передбачається довільний  на вибір облік доходів та витрат без обов’язкової рєстрації Книг обліку доходів і витрат для кожного виду оподаткування.

     Закінчується календарний рік, як звітувати? З 1 січня 2021 року запроваджена єдина звітність з ЄСВ та ПДФО. Об’єднання звітності з ЄСВ і ПДФО дозволила скоротити кількість звітів для платників-страхувальників та зменшити витрати часу бізнесу на складання самої звітності. Крім того, нововведеннями передбачено спрощення подання звітності з ЄСВ:

для фізичних осіб — підприємців на загальній системі та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, зокрема, передбачено, що відомості про нарахування, обчислення і сплату ЄСВ з доходів від підприємницької діяльності або провадження незалежної професійної діяльності подаються у складі річної декларації про майновий стан і доходи;

для фізичних осіб — платників єдиного податку передбачено подання звітності з ЄСВ у складі податкової декларації платника єдиного податку.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»