Днями на базі Макіївської сільської ради відбулося виїзне засідання «круглого столу» за участі голови Макіївської сільської ради Володимира Бузини, посадових осіб контролюючих органів, а саме начальника Носівської ДПІ Олександра Адаменка, начальника Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Галини Красносільської, начальника відділу обслуговування громадян (сервісний центр №10) Головного управління ПФУ в Чернігівській області Ольги Дівненко, головного державного інспектора відділу додержання законодавства про працю та аналітичного забезпечення Управління Держпраці у Чернігівській області Марини Величко та представників бізнесу (керівників підприємств та ФО-П), що здійснюють діяльність на території Макіївської сільської ради. На засіданні «круглого столу» учасниками були обговорені питання щодо соціального партнерства при вирішенні питань детінізації зайнятості населення та легалізації оплати праці. Посадові особи контролюючих органів у своїх виступах акцентували увагу представників бізнесу що офіційне оформлення трудових відносин вигідно, як працівнику, так і роботодавцю, обговорили неформальну зайнятість населення та її наслідки для економіки ї соціального захисту громадян, шляхи вирішення проблемних питань у сфері зайнятості. Було зазначено, що фінансові ризики і наслідки використання не задекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин відповідно до законодавства. Неоформлені працівники у свою чергу втрачають право на оплачувані лікарняні, відпустки, стаж роботи, що в свою чергу впливає на нарахування пенсії
Олександр Адаменко, начальник Носівської ДПІ в своєму виступі повідомив, що з початку липня ДПС спільно з Держпраці розпочато кампанію з детінізації трудових відносин. Повідомив, що Податкова служба забезпечує інформаційну підтримку, надаючи Держпраці за результатами аналізу податкової звітності переліки суб’єктів господарювання, які мають найбільші ризики використання не задекларованої праці.
Також до представників бізнесу була доведена інформація щодо діючих електронних сервісів ДПС, практичного їх застосування, порядку отримання платниками кваліфікованого електронного цифрового підпису. Зазначено, що найпопулярнішим електронним сервісом ДПС є Електронний кабінет, який забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та має близько 100 сервісів, в тому числі даний сервіс надає можливість платникам подавати податкову звітність та звітність з єдиного податку до контролюючого органу в електронному вигляді.
Крім того було зазначено, що одним з важливих проектів цифрової трансформації є обмін електронними даними між ДПС та іншими державними органами, зокрема порталом «ДІЯ».
Повідомлено, що громадяни мають можливість отримати РНОКПП та реєструватися в ДРФО за допомогою сервісу є-Малятко, а також отримувати РНОКПП при оформленні паспорта громадянина ID – 14.
Наприкінці засідання «круглого столу» були обговорені питання щодо особливостей сплати платниками земельного податку з громадян, орендної плати, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надані відповіді на запитання присутніх щодо актуальних питань оподаткування.
Олександр Адаменко акцентував увагу присутніх на своєчасному поданні платниками до контролюючого органу для внесення до інформаційних баз даних інформації щодо об’єктів оподаткування, інформації щодо набуття/припинення права на об’єкти оподаткування, даних щодо зміни адреси, прізвища та інше.