Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс «гаряча лінія» на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплата одноразового збору до бюджету»

опубліковано 19 серпня 2021 о 14:38

18 серпня 2021 року у Варвинській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено сеанс «гаряча лінія» на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплата одноразового збору до бюджету». На запитання громадян відповідала Анна Якименко - старший державний інспектор Прилуцького відділу доходів і зборів з фізичних осіб.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року да 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Подання одноразової  (спеціальної)  добровільної декларації не є окремим спеціальним порядком офіційного визнання або підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на активи, щодо яких подається така одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним дкеларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самом    зайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розділом II Кодексу, та особливостей, встановлених  підрозділом 94  розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається в електронній формі засобами електронного зв’язку через електронний кабінет з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Декларант може додати до одноразової (спеціальної) добровільної декларації відповідні документи або належним чином засвідчені їх копії, що підтверджують вартість об’єктів оподаткування, які знаходяться (зареєстровані) на території України. Також декларант зобов’язаний документально підтвердити вартість об’єктів декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі якщо такі об’єкти знаходяться (зареєстровані) за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимогим, визначених підпунктом «а» пункту 4 підрозділу 94  розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»