В Сновській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Подання звітності в електронному вигляді».
Пропонуємо відповіді на найчастіше надані запитання:
1. Чи може юридична особа – платник єдиного податку ІІІ групи надіслати через Електронний кабінет запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку?
Юридична особа – платник єдиного податку ІІІ групи за допомогою режиму «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету має можливість створити, підписати та надіслати до відповідного органу ДПС «Запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку» (форма J1302101).
При формуванні зазначеного запиту з обраним способом отримання витягу «в електронному вигляді» платник податків отримує в електронній формі «Витяг з реєстру єдиного податку» (форма J140210) у вкладці «Вхідні» режиму «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.
2. За якими ідентифікаторами форм податковий агент подає в електронному вигляді Розрахунок та додаток 4ДФ до Розрахунку?
Податковий агент подає в електронному вигляді:
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) за ідентифікаторами форм J0500107 (для юридичних осіб) та F0500107 (для фізичних осіб);
додаток 4ДФ до Розрахунку – за ідентифікаторами форм F/J0510407 (F – для фізичних осіб, J – для юридичних осіб).
3. За яким ідентифікатором форми в електронному вигляді подається податкова декларація платника єдиного податку – ФОП?
Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – Декларація) в електронній формі подається:
за ідентифікатором форми F0103405 (у якого податковий (звітний) період рік);
за ідентифікатором форми F0103307 (у якого податковий (звітний) період квартал).
4. В яких випадках подається податкова звітність в електронному (паперовому) вигляді з ознакою «Звітна», «Нова звітна», «Уточнююча»?
Якщо після подання податкової звітності (далі – Документи звітності) платник подає до граничного строку подання новий Документ звітності із виправленими показниками, поданий раніше Документ звітності стає недіючим та отримує ознаку стану обробки «Історія подання».
Крім того, ознаку стану обробки «Історія подання» отримують Документи звітності, щодо яких за рішенням суду або підрозділів податкового органу вищого рівня, відповідальних за адміністрування платежів, у підсистемі, що забезпечує обробку податкової звітності та платежів, передбачено скасування реєстрації (ідентифікацію недіючими).
Документ звітності подається з ознакою:
«Звітний» – за відповідний базовий звітний (податковий) період у встановлені Податкового кодексу України строки для такого подання або з порушенням термінів подання;
«Новий звітний» – до закінчення граничного строку подання Документу звітності за такий самий звітний період з виправленими показниками після поданого Документа звітності з ознакою «Звітний»;
«Уточнюючий» – після граничного терміну подання Документу звітності за такий самий звітний період (з урахуванням строків давності) при виправленні показників поданого Документу звітності.