Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Новини податкового законодавства

опубліковано 22 листопада 2021 о 10:51

Податкова „амністія” триває. Борзнянська ДПІ ГУ ДПС у Чернігівській області  повідомляє,   що  з метою  стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян, державою запроваджено одноразове  (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.    

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це добровільне декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України  або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів в Україні та з яких не були сплачені в повному обсязі податки і збори протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.  Під податками та зборами, слід розуміти податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. 

Декларуванню  підлягають всі активи   без визначення  часових рамок набуття цих активів за рахунок доходів з яких не були сплачені в повному обсязі податки  і  збори  і  знаходяться на території України та/або за її межами.

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору.    Декларант самостійно визначає суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в спеціальній декларації, в залежності від виду активу  та термінів сплати за ставками від  2,5% до 9%.

Сплата збору здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться  до 1 вересня 2022 року.

Застосування РРО  фізичними особами підприємцями. В 2021 році підприємці використовують касовий апарат (РРО) чи програмний РРО  обов’язково   при здійсненні діяльності :

реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та  напівдорогого каміння.

Для інших застосування  РРО чи ПРРО  передбачено  при умові якщо  обсяг доходу протягом календарного року  перевищує 220 мінімальних заробітних плат -1 320 000 гривень у 2021 році.

Нові правила застосування РРО не стосуються  для   спрощенців І групи.

Державна  податкова служба  надає своє програмне рішення платникам податків безкоштовно.

За більш детальної інформацією звертайтесь до Борзнянської ДПІ ГУ  ДПС у Чернігівській області   особисто або за телефонами 21-470, 21-380.