Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чернігівська ДПІ інформує про позитиви новацій та перспективи у зв’язку із застосуванням програмних реєстраторів розрахункових операцій

опубліковано 01 грудня 2021 о 12:51

Чернігівська ДПІ Головного управління ДПС  у Чернігівській області з метою інформування суб’єктів господарювання про позитиви новацій та перспективи у зв’язку із застосуванням програмних реєстраторів розрахункових операцій постійно надає суб’єктам господарювання якісні податкові консультації.

Зокрема під час чергової зустрічі платникам було роз’яснено, що означають терміни РРО та електронний контрольно-касовий апарат.

Старший державний інспектор відділу електронних сервісів, Марія Марінець, повідомила наступне: Відповідно до абзацу п’ятого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для подальшого переказу. До РРО відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Електронний контрольно-касовий апарат – РРО, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів. У Законі № 265 до електронних контрольно-касових апаратів відносяться також торговельні автомати або інше подібне устаткування, що призначене для операцій з продажу товарів (послуг) без видачі покупцю чека, іншого звітного документа за готівкові кошти чи їх замінники – жетони, картки платіжних систем або інші замінники грошей, без участі фізичної особи, яка контролює здійснення оплати таких товарів (послуг) (абзац сьомий ст. 2 Закону № 265).

Чернігівська державна податкова інспекція нагадує, що з 1 січня 2022 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ – IІІ груп.