Днями начальниця Талалаївської ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Сердюк провела зустріч з ФОП Василюха Микола Миколайович по питанню застосування РРО/ПРРО.
З 1 серпня 2020 року поряд з класичними РРО є можливість зареєструвати ПРРО. СГ, який має намір зареєструвати ПРРО має бути на обліку в контролюючому органі також на обліку має бути господарська одиниця , де буде використовуватися ПРРО. СГ повідомляє контролюючий орган шляхом подання заявою за формою 20 ОПП, Реєстрація ПРРО здійснюється шляхом подання заяви 1ПРРО, яка подається виключно в електронному вигляді. Наступним кроком є подання повідомлення кваліфікованого сертифіката відкритого ключа заява за формою 5ПРРО.
Програмне забезпечення ПРРО встановлюється на будь який пристрій гаджет комп’ютер, планшет, який підтримує Windows, Android.
З 1 січня 2022 року про проведенні розрахункових операцій СГ юридичні та фізичні особи в тому числі платники єдиного податку II-IV групи, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «Розрахункових операцій» у розумінні Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95 – ВР.
Розрахункова операція це приймання від покупця грошових коштів, карток за місцем реалізації товарів, послуг.
Порядок ведення облік товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом МФ України від 03.09.2021 року № 496 поширює свою дію виключно на платників, визначених п.61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України, які здійснюють:
- реалізацію технічно- складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів;
Чи потрібно ФОПу платнику єдиного податку реєструвати та використовувати РРО чи ПРРО, якщо він здійснює свою діяльність в селі?
Законом України 265 ст.10 визначено перелік форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі та надання послуг яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО чи ПРРО з обов’язковим використанням розрахункових книжок та книг КОРО.
Постановою КМУ 1336 про реалізацію ст10 цього Закону визначено наступне, що РРО чи ПРРО можуть не застосовувати ФОПи, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування на території села, зобов’язані вести КОРО та розрахункові книжки.
Перевищення річного обсягу продажу товарів 167 розмірів мінімальних заробітних плат встановлених на 1 об’єкт торгівлі застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим.