Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Носівська ДПІ роз’яснює платникам новації податкового законодавства

опубліковано 17 квітня 2023 о 16:44

В рамках проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи працівниками Носівської ДПІ постійно надається відвідувачам ЦОП актуальна інформація щодо особливостей дотримання та новацій податкового законодавства а також наголошується на важливості повної та своєчасної сплати податків і зборів до бюджету.

Так, начальником Носівської ДПІ Олександром Адаменком в ході проведення чергових робочих зустрічей були надані платникам податків  кваліфіковані роз’яснення на важливі питання сьогодення. Зокрема, відвідувачам ЦОП було нагадано про триваючу кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році та надано змістовну інформацію щодо порядку подання та заповнення податкової декларації про майновий стан та доходи, категорій платників податку на доходи фізичних осіб, які мають подавати річну податкову декларацію, переліку доходів, що підлягають обов'язковому декларуванню, переліку витрат, які включаються до складу податкової знижки та граничних строків подання декларації і сплати податкових зобов’язань.

Також Олександр Адаменко довів до відома присутніх останні новації  податкового законодавства, зокрема звернув увагу на зміни у правилах заповнення платіжних документів, пов’язані із набранням чинності з 01 квітня 2023 року Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» №2888 від 12.01.2023 року  та затвердженням наказу Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» ( далі – Наказ). Акцентовано увагу, що додаток 1 до даного Наказу містить перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками.    

Зазначено, що Наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису», та одного поля для платників на єдиний рахунок («Додаткова інформація запису»). Відмічено, що це не стосується платників єдиного рахунку. Одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року №666 втрачає чинність з 01 липня 2023 року. 

Посадовець наголосив, що помилки платників податків, допущені під час заповнення платіжок, призводять до несвоєчасного зарахування платежів до бюджету, виникнення податкового боргу і, відповідно, нарахування пені та штрафних санкцій.

В ході спілкування фахівцем були надані консультації та роз’яснення щодо визначення мінімального податкового зобов’язання для фізичних осіб. Повідомлено, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

Повідомлено, що платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.11 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Також підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 ПКУ встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.

Звернуто увагу, що платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь

У ході заходу платники податків отримали вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання, які їх цікавили.