При проведенні робочих зустрічей з платниками податків, що здійснюють діяльність з реалізації підакцизної продукції та мають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами фахівцями Носівської ДПІ проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо особливостей дотримання та новацій податкового законодавства, а також надаються кваліфіковані відповіді та консультації на запитання суб’єктів господарювання.
Зокрема, в ході спілкування начальником Носівської ДПІ Олександром Адаменком з платниками була доведена інформація, що згідно з п.49.21 ст.49 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодексу) платники, визначені п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу, а також платники, які мають діючі ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
Посадовцем було нагадано, що декларація з акцизного податку за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, подається платником щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, до контролюючого органу за місцем обліку такого платника. Зазначено, що суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, має перебувати на обліку та подавати декларацію до контролюючих органів за місцезнаходженням пунктів продажу товарів. Якщо останній день подання декларації припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківсьий) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Строки сплати акцизного податку – протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації.
З метою забезпечення правильності обліку платежів та уникнення штрафних санкцій Олександром Адаменком було наголошено на правильному зазначенні в декларації акцизного податку кодів територіальних громад.
Платників було проінформовано щодо окремих умов (підстав) видачі ліцензій, а саме, було звернуто увагу присутніх, що ліцензія видається за умови обов’язкової реєстрації об’єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Кодексу.
Також акцентовано увагу на забезпеченні платниками своєчасного внесення чергових платежів за продовження ліцензії. Зокрема нагадано про зміни в Законі України від 19.12.1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (далі – Закон №481), внесені згідно з Законом України від 30.11.2021 року №1914-IX «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» стосовно внесення чергового платежу за ліцензії.
Так, згідно з статтею 15 Закону №481 повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензії на імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального автоматично формується та направляється органом ліцензування суб’єкту господарювання (у тому числі іноземному суб’єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) за 30, за 20, за 10 та за 5 днів до настання терміну сплати за відповідну ліцензію в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Зазначені вище повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензії надсилається в приватну частину ІКС «Електронний кабінет» платника податків.
Наприкінці зустрічі присутнім була вручена друкована продукція - пам’ятки платника акцизного податку, а також запропоновано користуватися роз’яснювальними матеріалами, які постійно розміщуються на порталі ДПС України та субсайті ГУ ДПС у Чернігівській області.