Працівники Носівської ДПІ під час надання адміністративних послуг проводять роз’яснювальну роботи серед платників податків про користування електронними сервісами ДПС, надають консультації щодо користування програмним забезпеченням а також проводять навчання та тренінги з питань формування та подання податкової, фінансової та іншої звітності в електронному вигляді.
Наразі фахівцями Носівської ДПІ проводяться постійні тренінги та практикуми з питань заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки. Найбільше запитань виникає у платників податків щодо права на податкову знижку на навчання.
У ході чергового тренінгу начальник Носівської ДПІ Олександр Адаменко нагадав, що здобувач освіти, який навчається в українському закладі дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти на контрактній формі навчання, або член його сім’ї першого ступеня споріднення, має право на певну компенсацію вартості освітніх послуг, тобто податкову знижку на навчання, якщо він сплачував кошти на користь цих закладів. Це передбачено п.п.166.3.3 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI ( далі – ПКУ).
Також повідомлено, що за вибором платника податків декларація про майновий стан і доходи подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.
Олександр Адаменко зазначив, що для зручності та спрощення процедури декларування доходів в Електронному кабінеті (вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» за допомогою якого можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів для використання права на податкову знижку. Електронний сервіс передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна, що скорочує час і мінімізує помилки при заповненні декларації.
Нагадано, що податкова знижка надається у поточному році за наслідками попереднього звітного податкового року (пункт 166.1.1. статті 166 ПКУ). Для цього необхідно до 31.12.2023 року (включно) подати річну податкову декларацію з підтверджуючими документами для використання права на податкову знижку.
Посадовець акцентував увагу, що для подання декларації електронному вигляді необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. За словами начальника ДПІ наявність кваліфікованого електронного підпису є однією з вимог для електронного спілкування з органами ДПС.
Також повідомлено про зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи, внесених наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 № 143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», який набрав чинності з 01 січня 2023 року.
Наостанок Олександр Адаменко розповів про інші можливості Електронного кабінету за допомогою яких можна здійснювати контроль за станом розрахунків з бюджетом, подавати заяви, запити, податкову звітність, сплачувати податки онлайн тощо.
На всі поставлені запитання в ході проведення заходу були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.