Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Роз’яснення норм Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX – «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині реєстрації та застосування РРО/ПРРО - тема р

опубліковано 16 серпня 2023 о 08:03

У приміщенні Носівської ДПІ відбулася чергова робоча зустріч за участю начальника інспекції Олександра Адаменка з платниками податків які здійснюють розрахункові операції. В ході заходу було поінформовано присутніх  про основні зміни та новації в порядку реєстрації та застосування РРО/ПРРО у період дії воєнного стану.

Посадовець зазначив, що 01.08.2023 набрав чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» ( далі – Закон №3219), яким, зокрема, внесені зміни до розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями ( далі – Закон №265). 

Повідомлено про поновлення відповідальності за порушення Закону №265. Олександр Адаменко наголосив, що з 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно. 

Наголошено, що з 01.10.2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО, переведеними у фіскальний режим роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п.1 ст.17 Закону №265. Детальніше читайте тут: https://t1p.de/nfcm9

Також було роз’яснено окремі норми Закону №3219 та акцентовано увагу суб’єктів господарювання на тому, що Закон №3219 не проваджує нових норм, а поновлює режим оподаткування, який діяв до початку війни.  

Умовою дотримання законодавста у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. Для проведення розрахунків суб’єкт господарювання обирає самостійно РРО чи ПРРО він буде застосовувати. Якщо надає перевагу ПРРО, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО.  Начальник ДПІ поінформував, що ДПС пропонує безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача. Більш детально дану інформацію можна  переглянути за посиланням https://t1p.de/mdilo  та  https://t1p.de/hxhmy

Олександр Адаменко акцентував увагу присутніх, що все більше ФО-П  віддають перевагу програмним РРО. Зазначив, що ПРРО має чимало переваг перед класичними, а саме:

– вільний вибір для суб’єкта господарювання;

– відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);

– відсутність експертизи для комерційних ПРРО;

– пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему iOS, Windows, Android, WEB-ВЕРСІЯ;

– реєстрація в режимі онлайн в контролюючому органі;

– виключно електронний документообіг;

– безкоштовність програмного забезпечення («Програмний реєстратор розрахункових операцій ПРРО ДПС»).

На всі поставлені запитання в ході робочої зустрічі були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.