Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На черговій зустрічі в Центрі обслуговування платників Менської ДПІ податківці розповіли про кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році

опубліковано 28 травня 2024 о 15:28

Нещодавно в Центрі обслуговування Менської  ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області була проведена чергова зустріч з громадянами  Менської та Березнянської територіальних громад.

Головний державний інспектор Менської ДПІ Любов Роговенко розповіла присутнім про кампанію декларування громадянами доходів за минулий 2023 рік. Зокрема зазначила, що громадяни, які задекларували неоподатковані доходи та подали до 1 травня цього року  декларацію про майновий стан і доходи, зобов’язані сплатити до 1 серпня 2024 року  суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначені в декларації.  

Також зауважила, що подавати декларацію про майновий стан і доходи дуже зручно в електронному вигляді: через «Електронний кабінет» або за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова». За її словами в «Електронному кабінеті» створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів,  у т. ч. для використання права на податкову знижку. Крім того, часткове автоматичне заповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.   

Крім того, посадовець наголосила присутнім, що за допомогою електронних сервісів податкової служби громадяни можуть отримати відомості про доходи у мобільному застосунку «Моя податкова» або у приватній частини Електронного кабінету у меню «ЕК для громадян».