Нещодавно начальник Бобровицької ДПІ Головного управління ДПС в Чернігівській області Юлія Яриловець провела практикум з платниками податків з питання обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні діяльності.
Під час заходу податківець інформувала присутніх, що відповідно до вимог Податкового кодексу України обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій з 01.01.2022 року є у всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції незалежно від виду діяльності та обсягу доходу за винятком фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 1 групи.
Платник, який зобов’язаний зареєструвати РРО/ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі та мати на обліку господарську одиницю, де буде використовуватись РРО/ПРРО. Реєстрація РРО/ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, що подається у електронній формі через Електронний кабінет.
На прикінці заходу Юлія Яриловець надала практичну допомогу у освоєнні електронних сервісів ДПС та розповіла про безкоштовне ПРРО.