Днями у Носівській ДПІ відбулася чергова робоча зустріч за участі начальника Носівської ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області Олександра Адаменка та платників податків.
Під час заходу Олександром Адаменком була проведено інформаційно-роз’яснювальна робота щодо сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, проведення платником податку звірки даних по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, порядком обчислення та термінами сплати суми податку.
Зокрема нагадано, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
Крім того посадовець поінформував, що ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 кв. метр.
Нагадано, що податок на нерухоме майно нараховують органи податкової служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості
Фахівцем були надані роз’яснення, що відповідно до норм Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:
- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення – рішення. Попереднє податкове повідомлення – рішення вважається скасованим (відкликаним).
Поінфоровано, що сплатити нараховані суми потрібно протягом 60 календарних днів з дня отримання такого податкового повідомлення – рішення. З метою уникнення виникнення податкової заборгованості наголошено на своєчасності сплати податкових зобов’язань та звернуто увагу на дотриманні вимог порядку заповнення платіжних інструкцій.
Також Олександр Адаменко зауважив, що платники податків мають можливість ознайомитись з нарахованими сумами податку в «Електронному кабінеті платника» або у мобільному застосунку «Моя податкова». Зокрема, за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова» громадяни можуть переглянути податкові повідомлення - рішення про сплату майнових податків та здійснити їх оплату.
Крім того під час проведення робочої зустрічі були обговорені й інші актуальні питання оподаткування, зокрема подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки, окремими аспектами контрольно – перевірочної роботи, правильності заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податкових зобов’язань з метою недопущення виникнення податкового боргу а також нагадано про роботу антикорупційного сервісу «Пульс» Державної податкової служби України.
Наприкінці заходу керівником ДПІ звернув увагу, що в Україні стартував експериментальний проект, спрямований на вдосконалення управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками), який координується Міністерством фінансів України. Основною метою проекту є підвищення рівня дотримання податкових обов'язків платниками податків за допомогою інноваційного підходу на основі оцінки ризиків. Також було проінформовано про основні аспекти впровадження Національної стратегії доходів до 2030 року, спрямовану на підвищення рівня добровільної сплати податків та податкової культури у суспільстві та про розробку сучасних практик управління комплаєнс - ризиками (ризиками дотримання податкового законодавства.
Комунікація та зворотній зв’язок між платниками податків та податковою буде продовжуватися і надалі.