З початком кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2024 році, працівники Новгород - Сіверської ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області проводять інформування щодо використання права платника на податкову знижку.
Громадянам роз’яснюється, що є підставою для нарахування податкової знижки з відображення платником конкретних сум у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня, включно, наступного за звітним податковим роком.
Форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 року за № 1298/27743, зі змінами та доповненнями.
Відповідно до п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу України до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
Копії документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом України.
Платник податків самостійно обирає спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи. Кожен громадянин при потребі отримує допомогу щодо порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи.
Електронний сервіс особистого електронного кабінету «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати податкову декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів. При цьому надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації на підставі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податку та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.
Декларанти безперешкодно отримують доступ до мережі Інтернет та мають змогу безпосередньо в центрі надання адміністративних послуг подати декларацію в електронному вигляді через «Електронний кабінет платника» чи скористатися мобільним застосунком «Моя податкова».