Днями у Корюківській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено тренінг стосовно деклараційної кампанії 2025.
На тренінгу наголошено, що відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Подати податкову декларацію платник може в електронній формі, скориставшись сервісами ДПС Електронний кабінет або через мобільний застосунок «Моя податкова». В Електронному кабінеті створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного передзаповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.
Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Крім того, під час заходу платників ознайомлено з основними положеннями та стратегічними цілями Національної стратегії доходів, яка затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р. Національна стратегія доходів – це дорожня карта реформування податкової системи, а також удосконалення процедур податкового адміністрування, яка необхідна для забезпечення потенціалу задоволення фіскальних потреб у середньостроковій перспективі.
Успішна реалізація Національної стратегії доходів забезпечить стабільне збільшення доходів бюджету, закриє можливості для ухилення від оподаткування, а також підвищить рівень дотримання податкового законодавства та боротьби з тіньовою економікою.