Переважна більшість фізичних осіб-підприємців ведуть облік підприємницької діяльності самостійно. Саме тому фахівці Прилуцької державної податкової інспекції на постійній основі провадять роз’яснювальну роботу з платниками податків. Вже стали традиційними зустрічі з підприємцями на початку кожного місяця щодо обговорення дій ФОП у поточному календарному місяці. Чергову зустріч з платниками податків 11 березня 2026 року провів начальник інспекції Владислав Вертипорох.
Завершився річний звітний період для підприємців спрощеної системи всіх груп. Не зайвим буде перевірити чи звітність прийнята податкової службою, особливо якщо звітність подавали через сервіс ДІЯ.
Що ж потрібно зробити у березні місяці?
- порахувати дохід від підприємницької діяльності за результатами роботи у лютому та внести дані у форми обліку доходів;
- якщо підприємець у лютому подав заяву на реєстрацію підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування 1 або 2 групи потрібно перевірити чи податкова служба взяла Вас на облік, як платника єдиного податку, з 1 березня. Це можна зробити скориставшись електронним кабінетом платника податків або безпосередньо у податковій інспекції;
- платникам, які перебувають на 1 або 2 групі єдиного податку потрібно сплатити податок до 20 березня;
- військовий збір 1, 2 групи сплатити до 20 березня у сумі 864,7 грн;
- ЄСВ для всіх груп спрощеної системи щомісячний внесок становить 1902,34 грн.;
- якщо плануєте змінити групу спрощеної системи то заяву потрібно подати до 15 березня;
- також було наголошено на потребі проведення аудиту електронного кабінету платника податків, перевірці відсутності заборгованості, зарахування платежі.
Платникам була надана практична допомога платникам з використання електронного кабінету платників податків в частині аудиту електронного кабінету платника податків.
Також платники були проінформовані щодо створення безбар’єрного простору при отриманні послуг в ДПС для осіб з обмеженнями повсякденного функціонування та різними ступенями обмеження здатності до спілкування через усі відповідні канали комунікації з ДПС.