У Ніжинській міській раді обговорили Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Нововведення роз’яснив начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Ніжинського управління Головного управління ДПС у Чернігівській області Сергій Шовкун.
Він повідомив, що набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 р. № 533-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Законом № 533, зокрема, внесено такі зміни:
обмежується застосовування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені з 01 березня по 31 травня 2020 року (відповідальність за порушення декларування та сплати ПДВ, акцизного податку та рентної плати зберігається) ;
встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок ДПС з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім перевірок бюджетного відшкодування ПДВ;
подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;
тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всі фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства за періоди з 01 по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.;
не нараховується та не сплачується у період з 01 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю та податок на нерухомість за нежитлові приміщення;
строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для ФОП продовжується (з 01.10.2020 до 01.01.2021, а для окремих видів діяльності до 01.04.2021).