У Корюківській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» присвячений одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню.
На питання платників відповідав начальник Корюківської ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області Віталій Шумський.
Наводимо деякі запитання та відповіді на них.
Яким нормативним актом регулюється проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування ?
Порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування регулюється Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». Закон України набрав чинності 21 липня поточного року.
Що це таке «одноразове (спеціальне) добровільне декларування» ?
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Яка мета проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування ?
Прийнятий закон – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування. Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин. Потенційно – це сотні мільярдів гривень, які можуть працювати на легальну економіку, але поки що або приховуються за кордоном, за різними схемами або «лежать під матрацами». Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»