У Центрі обслуговування платників Менської ДПІ відбулась зустріч-тренінг з фізичними особами – підприємцями щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій і програмних РРО та користування «Електронним кабінетом платника».
Начальник Менської ДПІ Людмила Добридень нагадала платникам, що з 01.01.2022 року значно розширене коло суб’єктів господарювання, які повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій.
З початку поточного року закінчився перехідний період (п.61 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі ПКУ)) і застосування РРО та/або ПРРО фізичними особами – підприємцями (ФОП) – платниками єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обсягу доходу за умови здійснення розрахункових операцій є обов’язковим.
Відповідно до законодавчих вимог РРО або ПРРО не застосовують платники єдиного податку першої групи (п. 296.10 ст. 296 ПКУ), до якої відносяться ФОПи, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Керівник податкової інспекції розповіла присутнім про Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496. За її словами, ведення такого обліку залежить від того чи проводить підприємець розрахункові операції у розумінні Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та від системи оподаткування та групи підприємця. Зокрема, зобов’язані вести облік товарних запасів підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів та перебувають на загальній системі оподаткування чи на єдиному податку 3-ої групи за ставкою 3%, тобто, платники ПДВ, або ж підприємці на єдиному податку будь-якої групи, які торгують технічно складними побутовими товарами, лікарськими засобами, виробами медичного призначення (крім ветеринарних препаратів), ювелірними і побутовими виробами з дорогоцінних металів та каміння.
Головний державний інспектор Менської ДПІ Анатолій Калюжний розповів платникам про переваги застосування програмних РРО та звернув увагу, що для забезпечення повної відповідності адреси місцезнаходження господарської одиниці необхідно в приватній частині Електронного кабінету в розділі «Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування» з графи «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» скопіювати адресу та вставити її в реєстраційну заяву за формою № 1-ПРРО.
У реєстраційній заяві за формою № 1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб’єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.
Також Анатолій Калюжний надав присутнім фізичним особам – підприємцям практичну допомогу по користуванню «Електронним кабінетом платника» та ознайомив із створеним на сайті ДПС України банером «Програмні РРО».