Нещодавно начальником Носівської ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області Олександром Адаменком були проведені чергові робочі зустрічі з платниками податків, які здійснюють розрахункові операції та застосовують РРО/ПРРО. Мета заходу – інформування суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівельну діяльність про основні зміни в порядку застосування РРО/ПРРО та новації в податковому законодавсті під час воєнного стану.
Зокрема посадовець повідомив присутніх, що Державною податковою службою України розроблено нові версії програмного забезпечення ПРРО ДПС для іOS та Web, а також оновлено версії для Windows та Аndroid. Було наголошено, що зазначені продукти є безкоштовними.
Податківець звернув увагу, що для використання ПРРО ДПС потрібно завантажити та встановити програмне забезпечення ПРРО відповідне операційній системі вашого пристрою:
AppStore для іOS (версії 15 або новіші)
з PlayMarket для Android (версії 8.1 або новіші)
з вебпорталу ДПС для Windows (версії 7SP1 або новіші)
Після встановлення програмного забезпечення ПРРО ДПС необхідно здійснити наступні кроки:
- зареєструвати об’єкт оподаткування. Зробити це можливо через Електронний кабінет подавши «Повідомлення про об’єкти оподаткування» за формою 20-ОПП (F1312004 для ФОП, J1312004 для юридичних осіб).
- через Електронний кабінет подати «Заяву про реєстрацію ПРРО» за формою 1-ПРРО (F1316604 для ФОП, J1316604 для юридичних осіб) на об’єкт оподаткування. Кількість ПРРО на одну господарську одиницю не обмежується.
- через Електронний кабінет подати «Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа» за формою 5-ПРРО (F1391802 для ФОП, J1391802 для юридичних осіб) з інформацією про ідентифікатор з сертифікату касира.
Таким чином, зареєструвати відповідальну особу - касира.
- запустити застосунок та авторизуватись за допомогою КЕП, який було вказано в формі 5-ПРРО.
Також було наголошено на необхідності дотримання платниками податків вимог статей 3 та 12 Закону Ураїни від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрхуноих операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями. Було повідомлено, що внесені наказом ДПС від 28.07.2022 №489 «Про внесення змін до наказу ДПС від 21.12.2020 №744» зміни до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій встановлюють обмеження щодо використання окремих моделей реєстраторів розрахункових операцій із відповідними версіями програмного забезпечення для певних сфер застосування.
Зокрема, щодо реалізації алкогольних напоїв для окремих версій моделей РРО, які включені до Держреєстру РРО, встановлена відмітка «Крім реалізації алкогольних напоїв». При реєстрації РРО програмним забезпеченням ДПС буде здійснюватися перевірка щодо обмежень використання РРО для алкогольних напоїв, встановлених Держреєстром РРО та формування реєстраційного посвідчення РРО, що містить відповідну відмітку.
Наприкінці зустрічі Олександр Адаменко відповів на численні питання щодо реєстрації РРО/ПРРО та рекомендував підписатися на офіційну сторінку ДПС у мережі Фейсбук та Телеграм. Порекомендував використовувати покрокові інструкції зі встановлення та налаштування ПРРО (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/, та https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/), відеоуроки щодо реєстрації ПРРО та відео інструкції щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців розміщені за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/.