Декларування доходів громадянами та суб’єктами підприємницької діяльності за минулий рік обговорили нещодавно учасники телефонного сеансу «гаряча лінія». На запитання платників відповідав начальник Корюківської ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області Віталій Шумський.
Громадяни задавали питання щодо доходів, які підлягають декларуванню, необхідності подання та порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи, порядку оподаткування і декларування спадщини, продажу рухомого і нерухомого майна, прощеного боргу та права на податкову знижку з деяких понесених витрат.
Відповідаючи на питання посадовець також наголошував на спрощенні процедури декларування доходів громадянами через електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» розділу розділі «ЕК для громадян» в Електронному кабінеті на вебпорталі ДПС. За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. А для декларантів, які використовують право на податкову знижку є можливість додавання копій первинних документів.
Питання від фізичних осіб-підприємців стосувалися, в більшості, заповнення та подання річної податкової звітності та додатків по ЄСВ з урахуванням особливостей сплати у період воєнного часу, формування електронних версій звітів та порядку отримання електронного цифрового підпису.
Принагідно, обговорювалися питання щодо можливості легалізації неоподаткованих в минулому активів під час кампанії добровільного одноразового декларування, яка триває до 1 березня 2023 року.