Завданням Центру обслуговування платників Носівської ДПІ є надання якісної допомоги та сприяння платникам податків у виконанні їх податкових зобов’язань. Окрім надання адміністративних послуг працівники ЦОП надають роз’яснення, проводять тренінги та зустрічі, в тому числі щодо порядку заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи громадянами та суб’єктами господарювання.
Так, начальником ДПІ Олександром Адаменком було проведено тренінг (практикум) для громадян щодо подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за навчання. Посадовець довів до відома присутніх інформацію, хто може скористатись правом на податкову знижку за витратами 2022 року. Повідомлено, що підстави для нарахування податкової знижки за 2022 рік із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня 2023 року (включно) до податкового органу за місцем реєстрації.
Посадовцем було звернуто увагу здобувачів освіти, що держава повертає з бюджету частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, з витрат, понесених на платне навчання. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі – ПКУ). Також було надано роз’яснення присутнім, що при розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання у закладах дошкільної позашкільної, загальної, середньої, професійної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення.
Разом з тим, є декілька умов для отримання податкової знижки: податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має присвоєний реєстраційний номер облікової картки платника податків, так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.
Олександр Адаменко також нагадав, що разом з декларацією необхідно надати платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, із зазначенням особи, яка звернулася за податковою знижкою, копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість послуг і строк оплати за такі послуги.
У ході проведення заходу було акцентовано увагу присутніх на спрощенній процедурі подання податкової декларації про майновий стан і доходи в онлайн режимі в Електронному кабінеті на вебпорталі ДПС. Роз’яснено, що за допомогою даного сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді а також для декларантів, які використовують право на податкову знижку є можливість додавання копій первинних документів. Також було надано практичну допомогу щодо створення, підписання та відправлення декларації про майновий стан і доходи через Електронний кабінет.
Наприкінці заходу Олександр Адаменко додатково зазначив, що Електронний кабінет відкриває перед платниками ряд можливостей. Це сплата податків, подання звітності, заяв, отримання довідок та інше в режимі онлайн. Сервіс знаходиться у відкритому доступі, його легко знайти за допомогою пошукових систем, зазначивши в пошуковому рядку «Електронний кабінет платника» на вебпорталі ДПС за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua.