Фахівці Носівської ДПІ продовжують інформувати фізичних осіб – підприємців (далі – ФО-П) щодо обов’язку реєстрації та застосування РРО/ПРРО.
Під час проведеня чергових робочих зустрічей начальником Носівської ДПІ Олександром Адаменком були надані роз’яснення представникам бізнесу щодо вимог Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219) в частині застосування РРО/ ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності і наданні послуг.
Також обговорено новації податкового законодавства, які необхідно враховувати бізнесу під час провадження підприємницької діяльності. Зокрема йшлося про необхідність обов’язкової фіскалізації готівкових розрахунків та відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), а саме з 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Водночас, як зазначив посадовець відбулося повне скасування відповідальності за порушення, вчинені суб’єктами господарювання з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно.
Керівник ДПІ нагадав, що у разі проведення розрахункових операцій суб’єкти господарювання в обов’язковому порядку зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО. Дана вимога не стосується фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі або продукти власного підсобного господарства.
Крім того, як зазначив Олександр Адаменко РРО/ПРРО не застосовуються, якщо оплата коштів здійснюється покупцем виключно на поточний рахунок ФО-П. У такому випадку операція не вважається розрахунковою, оскільки продавець надає покупцеві повні банківські реквізити (поточний рахунок формату ІВАN) для здійснення оплати.
Акцентовано увагу присутніх, що все більше ФО-П віддають перевагу програмним РРО. Зазначено, що ПРРО має чимало переваг перед класичними.
Фахівець запропонував присутнім скористатися безоплатним ПРРО від ДПС, що призначене для реєстрації розрахункових операцій та пристосоване для операційних систем Android, iOS, Windows, Web функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача. Зазначено, що безоплатне програмне рішення ДПС (ПРРО) призначено для проведення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуваня та послуг.
До ФО-П була доведена інформація, що завантажити та встановити безоплатне програмне забезпечення ПРРО від ДПС можна, зокрема, на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО»(https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).
Наприкінці зустрічі Олександр Адаменко повідомив, що Закон №3219 повертає обов’язок сплати єдиного податку та частково знімає мораторій на певні види перевірок, що можуть здійснюватися контролюючими органами, а також надав відповіді на запитання та рекомендував присутнім долучитися до інформаційних ресурсів ДПС.