У Чернігівській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Сплата податків в період мобілізації фізичними особами – підприємцями, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду».
На запитання платників податків відповідала Андросенко Руслана Вікторівна заступник начальника відділу надання адміністративних послуг, організації роботи та документообігу Чернігівської ДПІ.
Платники податків отримали відповіді щодо актуальних питань, які стосуються мобілізованих фізичних осіб – підприємців, в частині сплати податків, зборів.
Питання, що цікавили платників податків:
мобілізованого ФОП від обов’язку сплачувати податки?
Відповідно до п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 25 жовтня 1993 року № 3543-XІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розд. IV ПКУ, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розд. XIV ПКУ, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку відповідно до п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
податки під час служби у лавах ЗСУ?
Підставою для такого звільнення є заява платника податків та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації.
Якщо демобілізований платник податків перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
П. 25 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не передбачає подання такої заяви за встановленою формою, тобто така заява подається в довільній формі.
Якщо ФОП, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби несе ця уповноважена особа.
При цьому ПДФО, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою із заробітної плати найманих працівників, сплачується до бюджету демобілізованим ФОПом протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
На всі запитання платників були надані вичерпні відповіді.