Податківці відзначають професійне свято 2 липня і цього року податковій службі України виповнюється 31 рік.
Про здобутки та щоденні турботи податківців області розповіла начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.
З січня цього року Державна податкова служба працює у форматі єдиної юридичної особи. Значна увага приділяється сервісному обслуговуванню платників, широкому впровадженню електронних сервісів та якісному адмініструванню податків. Сьогодні у складі Головного управління ДПС в області діють 22 податкові інспекції, які забезпечують сервісне обслуговування платників за місцем їх обліку. На податковому обліку в Чернігівської області зареєстровано близько 60 тисяч платників, з них 23 тисячі юридичних та 37 тисяч підприємців і самозайнятих осіб.
В області майже 100 відсотків платників сумлінно платять податки, про що свідчать значні суми надходжень. З початку року сплачено до бюджетів усіх рівнів 6,7 млрд грн податків, що на 30 відсотків перевищує факт минулого року.
Надходження від платників майже пропорційно розподіляються між місцевими та державним бюджетами (до державного бюджету надійшло 3,3 млрд грн та до місцевого - 3,4 млрд грн).
Щодо взаємодії з платниками, то позиція податкової служби залишається незмінною: сприяння та допомога сумлінним платникам, - зазначає Людмила Слотюк.
Наша область взяла участь у пілотному проєкті щодо взаємодії з об’єднаними територіальними громадами. Проведено зустрічі з керівниками громад на базі Облдержадміністрації. З урахуванням карантинних обмежень подальша щоденна робота проводилась в онлайн форматі. Щотижня відбувались дистанційні навчання представників громад. Такі конференції інколи об’єднували до 200 осіб. Серед учасників були керівники громад, начальники ДПІ, долучалося також керівництво області та голови райдержадміністрацій.
За ініціативою податкової у новостворених громадах утворені робочі групи та комісії за участю податківців з питань своєчасності сплати податків, легалізації виплати заробітної плати, детінізації та інвентаризації землі.
Співпраця з громадами триває по всіх податках та зборах до місцевих бюджетів. Вона вже принесла певні результати, а саме - надходження до бюджетів громад збільшились у порівнянні до минулого року на 20 відсотків, а це додатково 560,5 млн грн, також скорочено рівень податкового боргу до місцевих бюджетів на 9,7 млн грн за рахунок роботи комісій на місцях.
Отже, спільні зусилля приносять результати, за що ми вдячні платникам та запевняємо, що податкова служба налаштована на створення прозорих, сприятливих умов для бізнесу та забезпечення конструктивного діалогу.