Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про порядок та обмеження при проведенні камеральних перевірок

опубліковано 13 грудня 2021 о 10:03

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Податковий кодекс) визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Порядок та підстави проведення документальних планових, документальних позапланових та фактичних перевірок визначено статтями 77, 78, 80 Податкового кодексу.

До Податкового кодексу України внесені зміни стосовно проведення перевірок на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню на території України короновірусної хвороби (COVID-2019).

Дію карантину продовжено до 31.12.2021 року.

Відповідно до пункту п.522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України короновірусної хвороби (COVID-2019), крім наступних перевірок:

  1) документальні позапланові перевірки, що проводяться на звернення платника податків.

  2) документальні позапланові перевірки визначених підпунктом 78.1.8 статті 78 Податкового кодексу України, що стосуються сум бюджетного відшкодування з ПДВ та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

  3) документальні позапланові перевірки з підстав, визначених підпунктом 78.1.7 статті 78 Податкового кодексу України, якщо розпочато процедуру реорганізації (припинення) юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

  4) фактичні перевірки щодо порушення вимог законодавства в частині:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

-  здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2. статті 80 Податкового кодексу України.

Крім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 року №89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії  мораторію на проведення деяких видів перевірок» скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі — Кодекс), в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб:

тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними;

документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 Кодексу;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 2020 р. № 568-ІХ);

документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.12, 78.1.14, 78.1.15, 78.1.16 пункту 78.1 статті 78 Кодексу.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»