У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у першому півріччі 2022 року надійшло майже 3,7 млрд грн від сплати податків і зборів.
Найбільшу частку у загальній сумі (75 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 2,8 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано 0,5 млрд гривень.
Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість, автомобілі преміум - класу) сплачено 327 млн грн (9 відс. доходів бюджетів територіальних громад). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 418 млн грн (понад 11 відсотків загальної суми надходжень).
Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить 4,8 відс. обсягу надходжень: податку на прибуток сплачено 31,5 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 77,7 млн грн, плати від реалізації підакцизної продукції – 54 млн грн, екологічного податку – 4,6 млн гривень.
Найбільшу частину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили бюджетні установи та сфери державного управління (45,2 відс. загальної суми або 1,7 млрд грн). Також у значних розмірах поповнено доходні частини бюджетів громад представниками галузі сільського господарства (12,8 відс. або 471,6 млн грн) та промисловості (11,8 відс. або 433,8 млн грн). Від громадян надійшло 411,5 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (11,2 відс. загальної суми).
Суб’єктами господарювання, що працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, сплачено 187,7 млн грн (5 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 170,8 млн грн (4,6 відс.), галузі лісового господарства – 72,7 млн грн (2 відс.), будівництва – 28,3 млн грн (0,8 відс.).