Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них

опубліковано 31 жовтня 2022 о 11:56

В управлінні з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомляють, що Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1154 (далі – Постанова № 1154) внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165.

Постановою №1154, зокрема, виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача  – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

До того ж передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації ПН та РК в ЄРПН у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку.

Також встановлено обов’язок комісій контролюючих органів приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку у разі:

- відповідності платника податку критеріям ризиковості; 

- або надходження до ДПС податкової інформації щодо невідповідності відомостей, зазначених в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з ДКПП, що постачаються та/або отримуються платником податку, ввозяться на митну територію України.

Крім того, внесено зміни до критеріїв ризиковості, якими виключено норму щодо переважання в залишку понад 50% груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному вебсайті ДПС. Отже, з урахуванням змін податкова служба буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів.