Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про переваги використання касових апаратів говорили під час чергової зустрічі «Діалог влади та бізнесу»

опубліковано 23 грудня 2024 о 16:39

Відбулась чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу», під час якої  учасники говорили про порядок проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій / програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО/ПРРО)  та запровадження суб'єктами господарювання розрахунків через POS-термінали в населених пунктах з чисельністю мешканців менше 5 тисяч осіб.

         Тема не нова. З 1 січня 2022 року законодавчо було визначено перелік платників, які зобов’язані у своїй господарській діяльності використовувати РРО/ПРРО. У зв’язку із воєнним станом період настання відповідальності було відстрочено до 1 жовтня 2023 року. Наразі понад   3 % суб’єктів господарювання Чернігівщини ще не використовують касові апарати.

Крім того, з 1 січня 2025 року в населених пунктах з чисельністю до 5 тисяч осіб торговці повинні користуватись POS-терміналами або іншими платіжними застосунками чи пристроями, які дозволять розрахуватися в безготівковій формі. Варто зазначити, що ці норми не діють на територіях, де ведуться бойові дії. На Чернігівщині – це Новгород-Сіверська, Семенівська, Сновська і Городнянська громади.

«Питання щодо впровадження і використання суб'єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій та POS-терміналів неодноразово було предметом обговорень до початку повномасштабного вторгнення і не втрачає актуальності впродовж майже трьох років. Наступного року робота в цьому напрямі буде продовжена, адже це не тільки вимога часу, а й законодавства», – каже заступник голови Чернігівської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Зенченко.

Про порядок ведення обліку товарних запасів, програмування товарів, використання належним чином оформленої найманої праці, а також відповідальність за недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів детально розповів заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області Микола Руденок.

«Фіскальний чек – це зручність для ведення господарських операцій для підприємців та безпека покупця при отриманні товару або послуги. Адже розрахунковий документ є гарантією, з якою можна пред’явити продавцю певні зобов’язання», – зауважила в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Тетяна Рубан.

Для налаштування РРО та підключення фіскалізації платежів низку рішень бізнесу пропонує Ощадбанк. Серед них – безкоштовний додаток «ОщадPay», «QR-оплати», «Смарт Каса», «checkbox», «e-Чек».

За матеріалами Чернігівської ОВА: http://surl.li/akuasw.