Державна податкова служба співпрацюватиме з правоохоронними та антикорупційними органами, аби остаточно викорінити будь-які корупційні прояви у ДПС. Про це заявив очільник ДПС Сергій Верланов в ефірі одного з телеканалів. Голова Державної податкової служби окремо наголосив, що усі матеріали за результатами перевірок спрямують до правоохоронних органів.
«У нас розпочалася масова боротьба з корупцією та іншими негативними явищами. Ми не стоїмо осторонь. Уряд, Президент, Верховна Рада, правоохоронні органи і ми робимо максимум. Ситуація назріла, і ми почали реалізовувати конкретні справи. Разом з різними правоохоронними органами ми у повній координації. Тому я звертаюся до наших працівників, які ще не зрозуміли, що ситуація змінилася. Вони мають це зрозуміти і припиняти будь-які корупційні дії, які коли-небудь вчиняли. Потрібно припиняти лякати бізнес і вдаватися до поборів, і працювати виключно на державу», - прокоментував очільник ДПС Сергій Верланов.
Крім того, як повідомив очільник ДПС, на виконання доручення Прем’єр-міністра Олексія Гончарука податкова служба вже розпочала роботу над розробленням плану переатестації всіх співробітників ДПС України, який має бути поданий на розгляд Кабміну у двотижневий термін.
Разом з тим ДПС успішно виконує своє головне завдання – наповнення бюджету. За результатами 2019 року Державна податкова служба виконала індикативні показники Міністерства фінансів на 100,8 %. До бюджету додатково надійшло 4 млрд грн. По місцевих податках річний план виконано за 11 місяців. Тобто вже на 1 грудня податкова служба зібрала більше коштів, ніж місцеві ради очікували отримати за весь рік.
За словами Голови ДПС, таких результатів вдалося досягти за рахунок аналітичної роботи, яка суттєво посилилась у другій половині минулого року.
«Ми дуже якісно аналізуємо макропоказники сплати податку на додану вартість, обсягів постачання, навантаження, аналізуємо щоденно в онлайн режимі ризики по податкових накладних. Фіскальна дисципліна і боротьба зі схемами дали конкретні результати. Так, по податку на додану вартість рік по року нарахування збільшилися на 14 %, а після запуску Нової податкової служби – більш ніж на 20 %, в грошах це приблизно 10 млрд грн», – підкреслив керівник податкової служби.
Сергій Верланов також зазначив, що завдяки посиленню аналітичної роботи ДПС зменшує кількість перевірок. Зокрема, кількість планових перевірок у 2019 році порівняно з 2018 роком скоротилась на 14 %. У цьому році планових перевірок поменшає ще на 20 %.
Також удосконалюється система автоматичного моніторингу, що дозволяє підвищити її якість, точність визначення ризикових операцій і прозорість роботи. Завдяки цьому, зокрема, кількість зупинених ПН/РК у співвідношенні до зареєстрованих у листопаді минулого року складала 0,17 %, тоді як у листопаді 2018 – 0,11 %, сума ПДВ таких зупинених ПН/РК у співвідношенні до зареєстрованих складала 0,78 % (листопад 2019 – 0,57 %). Тобто податкова служба стала блокувати менше податкових накладних, але ефективність суттєво виросла.
Відеоматеріали по темі