Фахівці Головного управління ДПС у Чернігівській області вкотре спілкувалися с платниками податків з питань розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Проведено черговий вебінар, організований ДО «РФПП по Чернігівській області», під час якого заступник начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська та фахівці управлінь податкового аудиту Євген Плахута та електронних сервісів Інна Чумакова довели основні вимоги до застосування РРО з нового року.
Учасники заходу мали безліч практичних питань, на які отримали відповіді.
Нагадуємо, що в обов'язковому порядку з 2022 року застосовують РРО - фізичні особи-підприємці 2 та 3 груп (не залежно від обсягу доходу за умови здійснення розрахункових операцій). Фізичні особи-підприємці 1 групи не застосовують РРО та не ведуть облік товарних запасів.
Реєстратори розрахункових операцій (РРО та ПРРО) застосовуються при розрахунках:
готівкою, через POS-термінал із застосуванням електронних платіжних засобів (ЕПЗ), через програмно-технічний комплекс самообслуговування не банківської установи (готівка та ЕПЗ), у дистанційній торгівлі з ЕПЗ, у тому числі виключно електронні розрахунки через системи LiqPay, Portmone, iPay, Приват24, Монобанк, Ощад24/7.
Не потрібно застосовувати РРО при наступних розрахунках:
перерахування коштів з рахунку суб'єкта господарювання на рахунок суб'єкта господарювання, перерахування коштів через касу банку, через програмно-технічний комплекс самообслуговування банку (готівка та ЕПЗ).
Державна податкова служба України створила та запустила спеціальне безкоштовне програмне забезпечення для використання програмних РРО. Детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»