Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що Національним банком України з 01 квітня 2023 року запроваджено нове покоління Системи електронних платежів та міжнародний стандарт ISO 20022, який є основою функціонування європейських платіжних систем.
З метою врегулювання механізму сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску в умовах дії стандарту ISO 20022 Міністерством фінансів України видано наказ від 22 березня 2023 року №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі – Порядок №148).
Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису». Для платників, що використовують єдиний рахунок для сплати податків, зборів, єдиного внеску – 4 таких обов’язкових поля у реквізиті «Призначення платежу».
У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку.
У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).
Платник заповнює реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» наведені у Порядку №148.
Також, одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня поточного року при сплаті податків, зборів, платежів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу», визначений наказом Мінфіну від 24 липня 2015 року №666 зі змінами.
Отже, звертаємо увагу платників податків, що при формуванні платіжного документу на перерахування коштів до бюджетів, фондів надзвичайно важливим є коректність заповнення реквізиту «Фактичний платник» з відображенням РНОКПП/ЄДРПОУ платника для зарахування сплачених коштів саме до інтегрованої картки платника (ІКП), а також реквізиту «Призначення платежу».