Територіальні органи ДПС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

У рубриці «Корисне для платників податків» про те, як списати борг з єдиного внеску

27.07.2020

Якщо ви – фізична особа-підприємець загальної системи оподаткування або особа, що здійснювала незалежну професійну діяльність, але з 01.01.2017 не отримували дохід від цієї діяльності, і вам було нараховано до сплати єдиного внеску в результаті чого утворився борг.

То ця інформація саме для вас.

 

Як списати борг з єдиного внеску – про це розповімо сьогодні.

 

Найперше: вам необхідно  протягом 90 календарних днів з дня прийняття Закону України №592 подати заяву до податкової про списання такого боргу.

        

 За заявою платника (в довільній формі) списанню підлягають суми недоїмки, що нараховані з 01.01.2017 платникам ЄСВ, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

 

Далі необхідно:

Фізичним особам – підприємцям (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) – подати держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітність з ЄСВ за 2017-2020 рр., якщо вона не була подана раніше. 

Особам, які провадять незалежну професійну діяльність, - подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ та звітність з ЄСВ за період 2017-2020р., якщо вона не була подана раніше.

 

Після цього податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймається рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

 

Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017р.

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

 Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, то податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою. У такому випадку штрафи до платника ЄСВ не застосовують.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

 Тож, підприємцям, які отримали вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску з 2017 року та не закінчили процедуру закриття підприємницької діяльності, необхідно своєчасно вжити передбачені законодавством заходи.