Головне управління ДПС
у Чернігівській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Зустрічі з фізичними особами підприємцями – платками єдиного податку третьої групи

опубліковано 21 липня 2021 о 15:32

У Варвинській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області проведена зустрічі з фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку третьої групи Варвинського району, де було обговорено переваги подання звітності в електронному вигляді та особливості подання Додатку 1 у складі нової декларації з єдиного податку.

         Зокрема було зазначено, що платники податків мають вибір – подавати звіт в електронному вигляді в режимі онлайн (скориставшись «Електронним кабінетом платника»), або іншими способами – особисто на паперових носіях в контролюючий орган, поштою.

         В ході зустрічі було наголошено, що ФОП-єдинники третьої групи Додаток 1 у складі нової декларації за поточний звітний квартал не подають. Вони подадуть його вже за весь 2021 рік у складі річної декларації.

         Переваги електронної звітності перед іншими видами подання звітів – це, насамперед, економія часу, вибір зручного моменту для подання звітності, наявність додаткових можливостей програми (підказок, нагадувань,  автозаповнення звітності),  першочергове оновлення бланків звітності,  контроль стану звітування, автоматичне формування електронного архіву звітності.

         Для подання звітності в електронній формі платнику необхідно отримати електронні сертифікати в будь-якому з Акредитованих Центрів сертифікації ключів. Податковий орган надає цю послугу безкоштовно. Увійшовши на сайт АЦСК ІДД ДПС, платник податків отримає повну інформацію про те, що потрібно для їх отримання, а також графік роботи і контакти найближчого АЦСК ІДД ДПС.

         «Електронний кабінет» – персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому можна без використання спеціального встановленого клієнтського додатка. Цей сервіс дає можливість не лише подати звітність та різноманітну документацію, а ще й слідкувати за станом розрахунків з бюджетом та сплатити податки.

В ході зустрічі також було зазначено про можливість дистанційного спілкування з податковою службою засобами сервісів «InfoTAX» та «Контакт-центр ДПС», використання таких інформаційних ресурсів ДПС України, як Facebook, Telegram-канал.