Ічнянська ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області інформує платників щодо добровільного декларування доходів. Відповідно до Закону України від 15.06.2021 р. № 1539 Перехідні положення Податкового кодексу України доповнено новим підрозділом 94. Одноразова добровільна декларація подається безпосередньо декларантом в електронній формі.
У даній декларації вказуються наявні у фізичної особи активи, що були отримані, придбані та незадекларовані доходи.
Подавати декларацію можуть фізичні особи-резиденти, у т.ч. самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) ці об’єкти, і які відповідно до законодавства є чи були платниками податків.
В одноразовій декларації можна показати майно особи, яке знаходиться у власності на дату її подання:
- грошові кошти у гривнях та в іноземній валюті на банківських рахунках.
- грошові кошти внесені до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ;
- електронні гроші;
- банківські метали, які розміщені на рахунках;
- депозити/вклади, кошти, позичені третім особам за договором позики та інші права грошової вимоги, оформлені у письмовій формі.
- нерухомість, у т.ч. земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості,
- об’єкти незавершеного будівництва; рухоме майно, у вигляді транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;
- транспортні засоби вартістю більше 400 тис. грн та/або з об’ємом двигуна 3 тис. см3, мотоцикли - більше 800 куб. см3;
- цінне рухоме майно, наприклад предмети мистецтва/антикваріату, дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби тощо;
- частки/паї у майні юридичних осіб або в утвореннях, що не мають статусу юрособи (приклад – спільна діяльність), інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності; цінні папери та/або фінансові інструменти, які визначені законом.
Ставки збоку одноразового декларування
·5 % — щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;
·9 % — щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;
·2,5 % — щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 р. до 31 серпня 2022 р. до подання декларації.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться до 1 вересня 2022року. Декларант має нарахувати собі збір та сплатити його протягом 30 календарних днів з дати подання декларації.
Мета одноразового добровільного декларування – легалізація майна, набутого внаслідок ухилення від сплати податків. Подача декларації та сплата збору звільнить фізичну особу від відповідальності за порушення податкового законодавства.