Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання застосування РРО/ПРРО пояснили Ічнянські податківці

опубліковано 29 серпня 2022 о 09:57

Ічнянська ДПІ ГУ ДПС у Чернігівській області продовжує надавати роз’яснення щодо використання реєстраторів розрахункових операцій у 2022 році.

Для яких фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку, застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року не є обов'язковим. Згідно пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи. Платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО (крім підакцизних товарів), але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Платники єдиного податку, які здійснюють продаж  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платників єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ зобов’язані вести облік товарних запасів відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних записів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 № 496.

Фізичні особи підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) також зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО за виключенням суб’єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.

Хоча на період до скасування воєнного стану санкції за порушення вимог Закону про РРО не застосовують (крім підакцизних), але законодавство зобов’язує проведення розрахункових операцій із застосуванням зареєстрованої належним чином касової техніки. Тому при проведенні розрахункових операцій СГ зобов’язаний видавати споживачам розрахункові документи встановленої форми.