Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Козелецької ДПІ провели тренінг для фізичних осіб

опубліковано 12 лютого 2024 о 14:57

Днями у Козелецькій ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області податківці провели тренінг з платниками податків щодо роз’яснення порядку подачі декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2023 році.  

З 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року.

Порядок подання декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та оподаткування доходів фізичних осіб встановлено розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Податковим кодексом України (далі – Кодекс) передбачено, що податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подають:

фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність – до 01 травня року, наступного за звітним;

громадяни, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації – до 01 травня року, наступного за звітним;

фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), у разі припинення підприємницької діяльності – протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням.

резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

фізичні особи, у яких є право на податкову знижку, до 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року.

Подавати декларацію громадянам необхідно до державних податкових інспекцій за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Для отримання інформації про отримані доходи і сплачені податки та для подання декларації засобами електронного зв’язку, можна скористатися Електронним кабінетом або додатком «Моя податкова». Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

У ході навчання посадовець розповіла присутнім про переваги користування сервісом ДПС Електронний кабінет. Також акцентувала увагу на можливості дистанційного спілкування з податковою службою засобами таких інформаційних ресурсів ДПС України, як: Facebook, Telegram-канал, додаток «Моя податкова».