Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Обов’язковість встановлення POS -терміналів - тема робочої зустрічі в Носівській ДПІ

опубліковано 12 лютого 2024 о 15:03

У рамках проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед платників податків фахівці Носівської ДПІ активно спілкуються з представниками бізнесу та громадськості шляхом проведення зустрічей, семінарів та забезпечують фахову консультаційну підтримку.

Так,  під час проведення чергової робочої зустрічі, начальник Носівської ДПІ Олександр Адаменко надав кваліфіковані роз’яснення та відповіді на питання   суб’єктів господарювання які проводять розрахункові операції у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а також акцентував увагу на дотриманні ними вимог щодо забезпеченні можливості споживачам здійснювати розрахунки у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів.

Зокрема керівник ДПІ нагадав, що у відповідності до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» визначено, що торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно, у визначені строки.  

Так, з 1 січня 2024 року вступив в дію підпункт 2 пункту 1 вказаного документа, який розширює коло суб’єктів господарювання, що в обов’язковому порядку мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги).  Отже, як зазначив посадовець,  з 1 січня 2024 року наявність POS-терміналів стає обов'язковою для торговців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб.

 При  цьому,  запровадження обов’язку від кількості населення  не стосується торговців – фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити  POS-термінали з 1 січня 2026 року,  незалежно  від кількості населення. 

Олександр Адаменко акцентував увагу на адміністративній відповідальності платників податків за недотримання встановленого порядку проведення розрахункових операцій та незабезпечення можливості покупців здійснення безготівкових розрахунків. Так, відповідно до ст.163 прим.15 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КУпАП) порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Дія, передбачена частиною першою ст. 163 прим. 15 КУпАП, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Наприкінці зустрічі Олександр Адаменко надав змістовні відповіді на інші запитання та запропонував платникам податків користуватися роз’яснювальними матеріалами, які постійно розміщуються на вебпорталі ДПС України та субсайті ГУ ДПС у Чернігівській області.