Територіальні органи ДПС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Як оподатковується нерухомість у 2020 році

10.07.2020

У Чернігівському управлінні Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадали про важливі нюанси оподаткування нерухомості.

Заступниця начальниці управління - начальниця відділу податків і зборів з юридичних осіб Чернігівського управління Головного управління ДПС у Чернігівській області Юлія Романенко повідомила, що з початку року  надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від платників м. Чернігова та Чернігівського району склали понад 10 млн. гривень.

Фахівець нагадала громадянам, що у 2020 році (за 2019 рік) оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова (крамниця, майстерня, гараж, склад тощо).

Згідно Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджене рішенням Чернігівської міської ради 30.01.2015 р. «Про місцеві податки» на 47 сесії 6 скликання (далі – Положення, із змінами та доповненнями) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи -  платника податку, зменшується:

   а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

   б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

   в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Положенням визначено, що не є об’єктом оподаткування, зокрема господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі (площа яких не перевищує 25 (двадцяти п’яти) кв. метрів), літні кухні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції, інші будівлі, що є приналежними до об’єкта житлової нерухомості як головної речі, крім будівель, які використовуються з комерційною метою та для здійснення підприємницької діяльності.

Слід зазначити, що пільги з податку, що сплачується на території м.Чернігова з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на: об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням міської ради; об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Ставка податку за 1 (один) квадратний метр загальної площі об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, встановлені по м. Чернігову у розмірі  0,375 відсотків  - для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів, та для всіх типів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких перевищує 180 кв. метрів. Тобто за 2019 рік ставка податку складає 15,65 грн за 1 квадратний метр площі, що підлягає оподаткуванню.

«Строки сплати податку у 2020 році не змінилися – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення. Фізичні особи у 2020 році сплачуватимуть податок за 2019-й рік на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилаються контролюючим органом за місцем податкової адреси власника нерухомості», - звернула увагу Юлія Романенко.

При виникненні у громадян питань та у разі необхідності проведення звірки  даних  щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  слід звернутися за телефоном (0462) 65-28-25 або завітати до Центру обслуговування платників за адресою: кабінет №13, вул. Кирпоноса, 28, м.Чернігів.

Час прийому відвідувачів у Центрах обслуговування платників: понеділок - четвер з 10 год. 00 хв. до 17 год.00 хв., п’ятниця - з 10 год. 00 хв. до 15 год. 45 хв., обідня перерва з 12 год. 00 хв. до  12 год. 45 хв.,  субота та неділя - вихідні дні.