Головне управління ДПС
у Чернігівській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи потрібно отримувати ліцензію замість декларації про провадження господарської діяльності, згідно вимог п.2 та п.п.2 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314»

опубліковано 22 вересня 2022 о 09:44

Головне управління ДПС у Чернігівській області з метою забезпечення якісного та своєчасного надання адміністративних послуг у сфері ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального, а також неухильного дотримання вимог законодавства у цій сфері повідомляє.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 10 вересня 2022 року №1020 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314» (далі - Постанова № 1020).

Згідно з цими змінами діяльність у сфері виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним, зберігання пального включено до переліку видів господарської діяльності, на які не розповсюджується дія постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» (далі - Постанова № 314), яка передбачає можливість здійснювати діяльність у період воєнного стану на підставі відповідної декларації, без отримання дозвільних документів, зокрема ліцензій.

Протягом одного місяця з дня набрання чинності Постанови № 1020 залишаються дійсними декларації про провадження видів господарської діяльності у цій сфері, які подані суб’єктами господарювання до дня набрання чинності цієї Постанови.

Одночасно протягом зазначеного строку такі суб’єкти господарювання для подальшого провадження такої діяльності повинні отримати відповідні ліцензії у порядку, строки та на умовах, що передбачені законодавством України. Отже для набуття права на здійснення діяльності у сфері виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним, зберігання пального суб’єкти господарювання мають отримувати відповідні ліцензії у порядку та строки, визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (далі - Закон №481).

Таким чином, просимо звернути увагу, на необхідності отримання суб’єктами господарювання відповідних ліцензій протягом одного місяця з дня набрання чинності Постанови №1020.